Świat kirgiskich kobiet w perspektywie antropologicznej

Studenckie Koło Naukowe Etnologii UG zaprasza na spotkanie w ramach cyklu ŚCIEŻKI ANTROPOLOGII WSPÓŁCZESNEJ.

10513250_941305502555566_5923929296013223079_n
Naszym drugim gościem będzie mgr Sylwia Pietrowiak, która poprowadzi wykład “Obce i oswojone, czyli o uspołecznianiu przemocy. Świat kirgiskich kobiet w perspektywie antropologicznej”. Celem wykładu ma być przybliżenie słuchaczom transformacji społecznej, jaką przechodzi kirgiska kobieta w ciągu swojego życia

Wykład odbędzie się 27.02.2015 r., w Instytucie Archeologii i Etnologii UG przy ul. Bielańskiej 5 (za Krewetką, vis a vis Ratusza Staromiejskiego). Wstęp wolny.

Mgr Sylwia Pietrowiak – antropolog, absolwentka Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, doktorantka Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego. Zajmuje się etnologią i antropologią Azji Środkowej, antropologią rodziny oraz pokrewieństwa, rolą kobiet w życiu społecznym, obrzędowością. Prowadzi badania terenowe w północno-wschodnim Kirgistanie, na pograniczu z Kazachstanem.